اخبار

نمایش هار هارونکی اجرای عمومی می‌شود

نمایش هار هارونکی اجرای عمومی می‌شود
نمایش آیینی و سنتی هار هارونکی برگفته از آیین‌های کهن و تاریخی اقوام مختلف جانکی، نیمه دوم تیرماه در باغملک به اجرا در می‌آید .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد رضا صفاران نویسنده و کارگردان نمایش هار هارونکی گفت: نمایش هار هارونکی بر اساس بافت و ساختار این شهرستان که برگرفته از ساختار و آیین مردم این دیار بوده ساخته شده و نوشته شده است.

وی افزود : اعتقاد مردم جانکی و دیگر اقوام استان‌ها و شهرستان‌های همجوار براین بوده که بچه‌های کوچک برای بارش باران اشعاری را در کوچه‌ها به زبان می‌آوردند که سینه به سینه تا به امروز ادامه داشته است.

کارگردان نمایش هار هارونکی اظهار کرد: براساس همین اشعار نمایش هارهارونکی را نوشتیم که امیدوارم مورد استقبال مردم قرار گیرد.

محمدرضا صفاران در ادامه گفت: متن این نمایش از بین 425 متن ارسال شده به سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مریوان در بخش آیینی جزء 30 متن برگزیده بوده که در صورت تایید نهایی در شهریور ماه به مریوان اعزام خواهد شد.

وی گفت : رسیدن به همین مرحله یعنی انتخاب جزء 30متن پذیرفته شده نشان از توانایی و استعداد نویسندگان و بازیگران این شهرستان دارد.

صفاران با اشاره به برخی از مشکلات گروه نمایشی منگشت افزود: تامین مخارج گروه با توجه به هزینه‌های صرف شده بسیار بالا است و هیچگونه اسپانسر و مرجعی جهت کمک‌های فرهنگی وجود ندارد .

شایان ذکر است جشنواره بین المللی مریوان یکی از معتبرترین جشنواره‌های کشور است که هرساله در استان کردستان برگزار می‌گردد.

 

۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید