• اخبار

پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی خوزستان برگزار می شود

پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی خوزستان برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی خوزستان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد جوروند اظهار کرد: جشنواره استانی تئاتر عربی خوزستان با هدف بهره گیری از ارزش ها و ظرفیت های نهفته در فرهنگ اقوام عرب خوزستان برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و دبیرخانه دائمی جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان با مساعدت و همکاری مرکز هنرهای نمایشی و دفتر نماینده مردم دشت آزادگان برگزار می شود.

جوروند خاطر نشان کرد: پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی خوزستان از 26 الی 29 دی ماه امسال به میزبانی شهرستان دشت آزادگان پذیرای اجرای گروه های نمایشی برتر خواهد بود.

 گفتنی است، فراخوان پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان استان خوزستان توسط دبیرخانه دائمی جشنواره منتشر شده است.

در بخش شرایط شرکت در جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان استان خوزستان آمده است:

نمایش هایی که در راستای ترویج شعار سال «اقتصاد مقاومتی- تولید، اشتغال» تولید گردند و از بسترهای تاریخی، ادبی، سیاسی، آداب و سنن و رسم و رسومات منطقه و استان خوزستان بهره مند باشند در اولویت خواهند بود.

نمایش هایی که مبتنی بر متن عربی یا ترجمه ی عربی نویسندگان بومی استان خوزستان که به فارسی نگاشته شده اند مورد قبول است.

نمایش های متقاضی نباید از 45 دقیقه کمتر یا از 90 دقیقه بیشتر باشند.

ارائه ی مجوز کتبی نویسنده برای اجرای عمومی و شرکت در جشنواره از سوی کارگردان به دبیرخانه ی دائمی جشنواره الزامی است.

گروههایی متقاضی شرکت کننده در جشنواره می بایست یک نسخه از متن نمایشنامه را بر روی لوح فشرده در محیط word به همراه سه نسخه از فیلم اجرای عمومی نمایش بر روی لوح فشرده و گواهی تایید اجرای عمومی شهرستان خود و فرم درخواست تکمیل شده را در تاریخ مقرر به دبیرخانه ی جشنواره ارسال کنند.

کارگردانان محترم در هنگام تنظیم فرم درخواست دقت لازم را به عمل آورند، زیرا این فرم ملاک  برنامه ریزی های بعدی خواهد بود و هیچگونه تغییری در نام نمایش یا بازیگران و عوامل امکان پذیر نخواهد بود.

کلیه ی آثار پذیرفته شده موظف به 4 روز اجرای عمومی اثر نمایشی در شهرستان خود می باشند.

گروه های راه یافته به جشنواره تا سقف مبلغ 000/000/20 میلیون ریال به عنوان کمک هزینه دریافت خواهند کرد.

بر اساس گاهشمار فراخوان جشنواره گروه های متقاضی حداکثر تا تاریخ 15 آذرماه 1396 مهلت دارند مدارک خود را به دبیرخانه ارسال نمایند و نتایج بازبینی تا تاریخ 20 آذرماه 1396 اعلام خواهد شد و پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان استان خوزستان از تاریخ 26 الی 29 دیماه 1396 به میزبانی دشت آزادگان برگزار می گردد.

 گروه های متقاضی مدارک و مستندات خود را به آدرس دبیرخانه واقع در خوزستان، سوسنگرد، خیابان شهید غدیری اصل، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشت آزادگان ارسال نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 06136746463 تماس حاصل نمایند.

 متن فراخوان و فرم شرکت در پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان استان خوزستان در بخش فراخوان سایت «تئاتر خوزستان» به آدرس http://khoozestan.theater.ir  قابل دریافت است.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۱۱ مهر ۱۳۹۶ ۱۵:۰۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500