• اخبار

«بنفش پارچه‌​ای» هرمز علی​‌پور رونمایی شد

«بنفش پارچه‌​ای» هرمز علی​‌پور رونمایی شد
مجموعه شعر «بنفش پارچه​‌ای» سروده هرمز علی‌​پور در نشر شانی منتشر شد.

 این شاعر درباره این کتاب خود گفت: این دفتر شعر ادامه کارهای من است و سال گذشته شعرهای آن را سروده‌​ام.

 وی ادامه داد: در روز رونمایی کتاب که چهارشنبه اول اردیبهشت 94 برگزار شد بسیاری آن را موفق دیدند و معتقد بودند که فضا و آن چه که متعلق به شعر هرمز است بعد از 50 سال در این کتاب دیده می‌شود.

 علی‌پور توضیح داد: شعرهای این مجموعه بیشتر عاشقانه و اجتماعی هستند که در 80 صفحه منتشر شده‌اند.

 او بیان کرد: من همیشه بعد از چاپ کتاب وقتی اثرم را می​خوانم می​بینیم که بعضی سطرها و شعرها را می‌توانستم عوض کنم. همچنین همیشه قبل از چاپ کتابم استرس دارم که نکند کار آن طور که باید منتشر نشود. اما خوشبختانه با وجود این که زیاد در متن جزییات چاپ نبوده‌ام شعرم مخاطب خودش را پیدا کرده ‌است. من هیچ وقت در فکر این که خودم را به مخاطب تحمیل کنم نبوده‌​ام.

 او توضیح داد: در حال حاضر چندین کتاب در دست تدوین دارم که سیر کارهای من را نشان می​‌دهد و در آینده آن‌ها را منتشر می‌کنم.

 هرمز علی‌پور (زادهٔ چهارم اسفند ۱۳۲۵ در ایذه) از شاعران معاصر ایرانی است. وی در ابتدا رو به داستان‌نویسی آورد اما کار جدی‌اش در شعر از سن 20 سالگی با چاپ شعری از او در مجله فردوسی شروع شده است. علی‌پور فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی ادبیات فارسی است که پس از 30 سال اشتغال در آموزش و پرورش بازنشسته شد.

 از وی مجموعه شعرهای متعددی همچون «سب‌بابه»، «سپیدی جهان»، «کودک و کبوتر»، «نرگس فردا»، «الواح شفاهی»، «اوراق لاژورد»، «علف یونان»، «به لغت عذرا»، «دفتر شطرنجی»، «فاخته هیمالیا»، «ریحان آلفابت» و «گیاه کهکشان» به چاپ رسیده است.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۲۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500