• اخبار

در نمایشگاه کتاب خوزستان مطرح شد: از قالب های پست مدرن در تولیدات ادبی صرف نظر کنیم

در نمایشگاه کتاب خوزستان مطرح شد:  از قالب های پست مدرن در تولیدات ادبی صرف نظر کنیم
خالد لویمی نویسنده خوزستانی بر ضرورت پرداختن به رئالیسم و انعکاس واقعیتها در مجموعه های ادبی استان خوزستان تاکید کرد و گفت: بهتر است از قالب های پست مدرن در تولیدات ادبی صرف نظر کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، نویسنده مجموعه داستان جنب سید خلف در مراسم رونمایی از این کتاب که از برنامه های جنبی نهمین نمایشگاه کتاب خوزستان بود، اظهار کرد:  مجموعه داستان جنب سید خلف گزارشی رئالیستی از زندگی اجتماعی مردم عرب خوزستان است و به کسانی که میخواهند بخشی از زندگی مردم عرب استان را کالبد شکافی کنند، توصیه می شود.

وی با بیان اینکه عدم شناخت نسبت به حوزه مخاطب  از مشکلات حوزه فرهنگی است، افزود: این معضل موجب به وجود آمدن سوء تفاهم هایی شده است.

لویمی با تاکید براین موضوع که جهان فرهنگی و اجتماعی مردم عرب به شدت دچار تغییر ، تحول،یچیدگی شده است، خاطر نشان کرد:  عدم گفتمان فرهنگی مشکلی که در حوزه ادبیات مشهود است.

این نویسنده خوزستانی در بخش دیگر سخنان خود به مجموعه داستان خود اشاره کرد و گفت: این داستان بازنمایی دنیای جدید فرهنگی و اجتماعی مردم استان خوزستان که در روایت آن سه نسل جوان، میانسال و پیر حضور دارند.

لویمی خاطر نشان کرد: عشق، تعلیم و تربیت، اعتیاد ، حاشیه نشینی ، مفاهیم انسانی از برجسته ترین مقولات این کتاب است.

وی با اشاره به اینکه این کتاب یک کتاب آپارتمانی نیست و من شخصا  در مجاورت سوژه ها قرار داشته ام، افزود:  در شرایط فعلی که جامعه ما در حال گذر از سنت به مدرنیته می باشد بهتر است از قالبهای پست مدرن در تولیدات ادبی صرف نظر کنیم و رئالیسم بیشتر در تولید آثار ما مد نظر قرار گیرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
۲۵ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500